RSS Facebook

Diskuse 

Obchodní centrum Fontána Teplice

 

Založeno: 30. 03. 2010 | Počet příspěvků: 34

Vedle Galerie Teplice ("nového Prioru") je na náměstí Svobody chystána další velká investice. Na místě stržených historických domů (z nichž jeden je klasicistní dům U Císařského pozdravu) a nedostavěného hotelu radnice chystá firma JTH Group, a.s., postavit nové obchodní centrum. Co si o projektu myslíte? 

">Zde je článek o demolici dvou domů kvůli centru Fontána na idnes.cz

Vložte odpověď:





Diskuze

ěj | 06. 08. 2014 | 19:53 Odpovědět

http://www.ateliereis.cz/portfolio/obchodni-centrum-fontana/


Lukáš Sláma | 12. 12. 2012 | 17:50 Odpovědět

Jsem na vážkách. Na jednu stranu to tekhle na obrázku vypadá hezky - ovšem to Fórum v Ústí nad Labem vypadalo taky. Když je to nové, je to hezké ale po roce je z toho stejný hnus jako Fórum. A dále mně zneklidňuje budoucí míra provozu v Teplicích.


Ozzy | 22. 08. 2012 | 11:01 Odpovědět

To bude mít pan Kubera pěkný výhled..


Karel L. | 20. 11. 2011 | 21:41 Odpovědět

Paneláky v centru Teplic by měli zbourat všechny, ovšem 2 starých domů v centru byla škoda. Pokud na to stavební firma neměla od památkářů povolení, zasloužilo by si to pořádnou pokutu. Ale ne nějakých 100 tis., ale spíš tak 10 miliónů, aby si to bezohledný firmy příště rozmysleli..Nechápu na co budou v centru Teplic dvě obrovská nákupní centra..? Podle mého se neuživí a neseženou dostatek nájemců - takže nakonec buď nevyrostou nebo budou poloprázdný.


Jan | 14. 12. 2011 | 19:30 Odpovědět

dle mého dostatek nájemců dostanou, ovšem veškeré ostatní obchody v centru města se časem pak promění ve wietnamské večerky, ostatně tak, jak to už dnes pomalu začíná na Masarykově třídě. Teplice bohužel směřují mílovými kroky k Ústí, kde jsou obchody takřka jen ve Fóru a jinak jsou v centru jen samí trhovci.


Honza H | 01. 02. 2012 | 01:52 Odpovědět

Ano, firma neměla na bourání povolení od památkářů, ale měla ho od vedoucího stavebního úřadu. Podle současné legislativy to může v případě "ohrožení životů" stačit. Posoudit, jestli jde opravdu o ohrožení života je opět v kompetenci stavebního úřadu. Takže trochu magický kruh...


Jirka A. | 10. 11. 2011 | 12:14 Odpovědět

Nechápu proč nezachovali alespoň čelní stěnu...Nicméně budovy naproti budou působit jako pěst na oko...


Barbora | 27. 06. 2012 | 09:33 Odpovědět

Mohu se zeptat jaké budovy naproti máte namysli? Prior či panelákové komplexy, či Městský úřad? Byl jste někdy v poslední době na Náměstí Svobody? Nepatřím zrovna k nakupujícím maniakům, ba naopak, ale nemohu se neozvat. Nákupní centrum nynější stav diskutované části města rozhodně nepotopí, ba naopak. No a co vzkázat těm, kteří chtěli zachovat alespoň něco z historické budovy? Snas jen toto "Kritizovat umí většina, ale nikdo s tím nic víc nedělá, jen chce to a nebo to, ani památkáři :)", času bylo dost, ale za celá léta se do nejmenší rekonstrukce nikdo nehrnul.


honzah | 27. 06. 2012 | 14:27 Odpovědět

Sice nejsem adresátem výtky, ale i tak si dovolím reagovat. Každý majitel je zodpovědný za svůj majetek. v tomto případě se majitel dvou historických domů do rekonstrukce nehrnul, protože není těžké si spočítat, že pokud by je rekonstruoval například na byty, tak by návratnost takové investice byla o mnoho let delší než obchodní dům, což je mimochodem v oblasti realit jeden z těch jednodušších způsobů podnikání. Peníze je potřeba vydělat rychle bez ohledu na to, jaký to bude mít dopad na město. Staré domy byly umělecky a historicky mnohem hodnotnější než novostavba, která je nahradí. Nicméně máte pravdu, že obchodní dům bude zřejmě fungovat a náměstí asi opravdu oživí. Navíc pokud se nezmátoří investor nového Prioru, nebude mít ani konkurenci.


Honza H | 30. 10. 2011 | 23:45 Odpovědět

Ukázalo se, že domy v památkové zóně je opravdu možné zbourat "jen tak". Památkáři si ani neuprdli, mohli si tak maximálně vyfotit jak pěkně zdivo z doby klasicismu padá k zemi. Bezohledný investor vyhrál, gratulujeme.


Filip Landa | 05. 11. 2011 | 00:30 Odpovědět

No a odpovědi pod článkem na idnes http://usti.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A111104_1679766_usti-zpravy_oks radši nečíst...


Jiří | 12. 10. 2011 | 21:49 Odpovědět

Fandím tomuto projektu. Centrum města snad začne mít trochu úroveň. Jen by to chtělo ještě srovnat se zemí plechovou ohyzdnou stavbu bývalého Telecomu a postavit na jeho místě něco, co by architektonicky ladilo se zbytkem budov na náměstí !!!


Honza H | 12. 10. 2011 | 21:51 Odpovědět

Bez ohledu na to, jaký je zbytek projektu, nejsem si jistý, jestli demolice dvou historických domů v památkové zóně opravdu zvedne úroveň náměstí.


Jakub Mráček | 13. 10. 2011 | 07:35 Odpovědět

Minimálně to ukazuje na to, že investor hledá levné, nikoli dobré řešení.


Jakub Mráček | 13. 10. 2011 | 07:34 Odpovědět

Dobrý den, pane Jiří, nemyslíte, že právě v tom je problém? Jsou tu tři investoři, tři strany náměstí. Každý má jeden záměr - a žádný z nich není koordinován s tím dalším. Nejde jen o stavební památky nebo dopravní řešení, ale i o to, že řešení 3/4 náměstí se nesmí nechat na libovůli investorů. Jejich záměry totiž nadlouho ovlivní veřejný prostor.


Eliška | 09. 10. 2011 | 10:25 Odpovědět

myslím si, že to bude vypadat rozhodně lépe než nedostavěný hotel, který se pomalu rozpadá! a upřímně,když si chcete koupit něco na sebe nebo cokoliv jiného tak jedete do Drážďan nebo do Prahy,protože Olympie stojí za pěkný prd. Alespoň nebudeme muset jezdit tak daleko abysme si něco koupili. Myslím si že zeleně v Teplicáích je dost a nevím co byste si zrovna na tomto místě představovali? Další park, když je jeden přes silnici?


Eliška | 09. 10. 2011 | 10:29 Odpovědět

A běžte se také jednou v sobotu odpoledne nebo v neděli podívat do centra. Podle mne by mělo město žít a ne to tu vypadat jak město duchů!


Jakub Mráček | 09. 10. 2011 | 14:38 Odpovědět

Dobrý den,
myslíme si, že na náměstí patří domy. Jenže domy, které v rámci celého města dlouhodobě fungují. O obchodních centrech zcela mimo měřítka se to říct nedá: nikdo nezná skutečně dopady zvýšené dopravy, nikdo nezaručuje, že tam později nezbude podobná velkostavba, jako byl Hotel Radnice (jen zase o něco větší). Čeho se obávám, je nepromyšlený zásah do centra města. Řešení zahrnující např. dva stávající historické domy je možné, investor ho však (pravděpodobně z finančních důvodů) odmítá.


M. Sýkora | 29. 08. 2011 | 15:31 Odpovědět

Záměr stavebníka sleduji pouze krátce, takže nejsem obeznámen s průběhem stavebního řízení. Co však osobně považuji za tristní je, že v místě s tak velkou historickou tradicí a významem, které bylo již tolik poškozeno a zjizveno předchozími zásahy, dojde k další zpupné demolici dvou hodnotných objektů. A téměř celá fronta náměstí, které se kdysi mohlo pyšnit elegantní a pestrou zástavbou bude sjednocena novostavbou, jejíž architektonické a umělecké hodnoty neumím a ani nechci posuzovat. Zcela jistě však vím, že Teplice tím ztratí část svého kouzla. Stejně jako ji ztratily demolicí Městských lázní.


Honza H | 29. 08. 2011 | 20:29 Odpovědět

Pane Sýkora, o demolici domů zdaleka ještě není rozhodnuto. Památkáři (tj. npú i stavební odbor magistrátu) loni povolili pouze verzi, ve které byly zachovány fasády domů. Domy jsou součástí městské památkové zóny a nelze je zbourat "jen tak".


M. Sýkora | 30. 08. 2011 | 10:48 Odpovědět

V stavební dokumentaci je demolice součástí 2. fáze, jestli se nepletu má proběhnout v říjnu 2011. Obávám se, že je rozhodnuto. A jestli zůstane pouze průčelí, pak je to ještě větší lumpárna. Vytvořit kulisu a tvářit se jak jsem ohleduplný k památkám v MPZ. Myslím, že podobné případy v Německu a jinde jsou dostatečně odstrašujícím případem.


Honza H | 30. 08. 2011 | 19:47 Odpovědět

Myslím, že nemáte pravdu. Nicméně pokud máte nějaké ověřené informace, rádi bychom se o tom také dozvěděli. Můžete psát na mail uvedený v kontaktech.


Jirka A. | 10. 11. 2011 | 12:19 Odpovědět

Stejná firma...stejné věci. Klasický scénář. Nechat chátrat....pak oznámit že je to nebezpečné a konečně bourat. Levně řešení pro lukrativní pozemky. V případě Fontány a Galerie bude náměstí přinejmenším působit jako paskvil s třešničkou komunistické architektury v podání bývalé telekomunikační budovy...


Pavel P. | 27. 11. 2010 | 12:35 Odpovědět

Centrum Anděl v Praze je podle mne příklad, jak by to mohlo vypadat. Tahle varianta je moc členitá (až ufonsky na historické centrum). Z historického centra toho za chvíli opravdu mnoho nezůstane.Čert ví, proč soudruhum vadil hotel, který tu stál.


Lukáš Tručka | 29. 07. 2010 | 18:37 Odpovědět

ano také se obávám, že dvě novostavby na jednom prostoru by mohly uškodit, nicméně je fakt že náměstí samotné i bez nich nepůsobí nijak vyjímečně (pohled laika), ovšem bude-li tu názor odborníku,(odborníků nezávislých) že stavby, jak jsou navrženy ladí koncepčně s obrazem města. potažmo místa stavby pak jsem pro, neni třeba zatvrzele lpět na starém jen z piety.


ěj | 28. 06. 2010 | 12:21 Odpovědět

možná by bylo dobré zmínit autora návrhu: je to Ateliér EIS, architekt Filip Kadrmas, http://www.ateliereis.cz Zná někdo osobně nějaké jejich jiné stavby?


Jakub Mráček | 22. 06. 2010 | 12:33 Odpovědět

Do pátku je možné k projektu zaslat připomínky krajskému úřadu - viz http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=ULK654. Můžete-li se sepsáním za Pro polis Teplice pomoct, ozvěte se mi, prosím, na jakub.mracek@pro-polis.cz.


zdenka | 18. 06. 2010 | 13:01 Odpovědět

Bohužel,můj názor je,že je to hrůza,podle mně vyloženě ošklivé.A navíc:dvě obchodní centra v těsné blízkosti nemohou prosperovat.Ale proč by se do toho stavební firmy nehnaly,že?Ony neprodělají a my budeme mít za 30 let co bourat nebo přestavovat.Kde je zeleň?


| 21. 06. 2010 | 18:58 Odpovědět

Vážená Zdeňko, byla jste někdy v Ústí ,Mostě či v CHomutově ? Teplice jsou nejzelenější město v Ústeckém kraji. Nehledě na to , že na náměstí už zeleň je a v projektu je také zeleň zahrnuta.Doufám , že budoucí Prior ještě dozná nějakých změn , ovšem budova centra Fontána je velice povedená.


zdenka | 25. 06. 2010 | 21:27 Odpovědět

Vážený (á),to,že jsou horší města než Teplice je sice fakt,ale pro mě ne dost relevantní.A těch pár "zabetonovaných chudáčků" není zeleň ,ale pouze doplněk.Ano,budova se Vám líbí,proč ne,můj názor je opačný.Zdravím.


Jakub Mráček | 27. 08. 2010 | 01:16 Odpovědět

Estetika je jedna strana mince, tou druhou je, co bude taková stavba věcně pro městské centrum znamenat. Jak už víme, nikdo dosud neřešil synergický efekt dopravy svedené jak do Galerie Teplice, tak do Fontány. Dopadů je však víc. A to mě nakonec zajímá ještě o něco intenzivněji, než vizuální stránka objektu.


Jan Krátký | 15. 06. 2010 | 21:06 Odpovědět

Múj názor je ten , že tato stavba náměstí neublíží.V minulosti bylo tomuto náměstí mnohokrát velice ublíženo. Jsem zvědav , jestli se za svého života dočkám toho,že bude náměstí pěknými stavbami uzavřeno ze čtyř stran.Žijeme v jednadvacátém století, nevím jaké stavby by si tam p.Mráček představoval.Budova budoucího Prioru tak jak je prezentována se mi také nelíbí.Žijeme přeci v Teplicích,tak proč nevyužít toho,,že tu máme takový gigant jako AGC.Udělat z toho jakousi výkladní skřín města Teplic, aby na první pohled bylo jasné , že jsme v Teplicích- ve městě skla.an


Jakub Mráček | 17. 06. 2010 | 15:10 Odpovědět

Dobrý den,
do debaty jsem nikdy nevstupoval s tím, že se mi navrhovaná stavba nelíbí. Nabízím pouze ten pohled, že obě stavby významně ovlivní fungování centra, a že by tedy měly být předmětem nějaké koncepční rozvahy. To se, bohužel, neděje.


Pepík | 28. 09. 2012 | 16:20 Odpovědět

Kdyby nebylo v bývalém Prioru soukromých obchodníků, tak OD zkrachoval.Dva nové OD v centru je samovražda a likvidace Olympie.


[IMG]